Gatvės berniuko nuotykiai

Pramuštgalvis ir mušeika Jonas, gyvenantis Kauno priemiestyje, pakviečiamas į skautų stovyklą, kur patiria daug įsimintinų nuotykių. Po stovyklos jis savo rajone organizuoja panašių į save berniukų būrį, veikiantį skautiškais principais ir pamažu tampa atsakingu ir pareigingu, šeimą mylinčiu jaunuoliu.

Veiksmas vyksta tarpukario Lietuvoje, knygos kalba lengva, daug dialogų. Autorius savo kūrybinį kelią pradėjo kurdamas feljetonus, buvo geidžiamas literatūrinių vakarų dalyvis, mokėjęs gražiai, įtikinamai pakalbėti, prajuokinti.

Skaitytojas ne kartą nusišypsos skaitydamas ir šią knygą. Tai penktasis, pataisytas šios knygos leidimas. Pirmą kartą knyga išleista Vokietijoje, antrą – JAV.

Apysaka „Gatvės berniuko nuotykiai“ įtraukta į mokiniams rekomenduojamų perskaityti kūrinių sąrašą.