Skautų skiltis

Skautų skiltis:

Tai praktiškų patarimų skiltininkams knyga. Skiltis yra pagrindinis skautų vienetas. Kas moka vadovauti skilčiai, mokės vadovauti ir draugovei. Viskas, kas kalbama apie skiltį, tinka ir draugovei. Bet skiltis yra vienetas. Gera skiltis yra pirmas dalykas, kuriuo reikia rūpintis. Iš tiesų, skautų vadas (skautininkas) gerai padarytų, jeigu pasitenkintų viena skiltimi tol, kol ji bus beveik tobula, ir tik po to eitų prie dviejų ar trijų skilčių.
Ši knyga nėra skirta pakeisti tas, kurios moko praktinio skautavimo, pavyzdžiui, “Scouting for Boys” („Skautybė berniukams”). Daugiametė patirtis pademonstravo, kad skautavimas gali būti viena didžiausių auklėjimo jėgų, jeigu juo yra tinkamai ir rimtai pasinaudojama. Tačiau faktas yra ir tai, kad skautavimą galima iškraipyti į vaikiškumą arba, atvirkščiai, į mechaniškus pratimus. Autorius tikisi, kad ši nedidelė knygutė padės skiltininkams ir apskritai skautų vadams (skautininkams) išvengti kai kurių prasto skautiškumo pavojų ir kuo geriau pasinaudoti ta didžia idėja, kurią davė pasauliui Baden-Powellis.